Anna Urbańska - Master Trener Structogram, NeuroCoach, autorka książek, opiekun kierunku
www.annaurbanska.pl www.structogram.pl www.dnawbiznesie.pl
Żyje zgodnie z maksymą: „Miej cierpliwość, wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe”.
Jestem Master Trenerem Structogramu, metodologii, która wykorzystując wiedzę o genetyce mózgu, pozwala skuteczniej sprzedawać, zarządzać i radzić sobie w relacjach ze sobą i innymi. Wiedzę zdobywam u takich Mentorów jak Anthony Robbins, Blair Singer, T.Harv Eker, Alex Mandossian czy Brian Tracy. Pracuję z największymi firmami międzynarodowymi, takimi jak m.in.: Cargill, Citibank, DHL, Cegedim czy Deutsche Bank. Od 21-tu lat zarządzam Centrum Edukacyjno-Consultingowym CONCRET i jestem wiceprezesem zarządu i partnerem Instytutu Colina Rose – jednej z najprężniej rozwijających się szkół językowych. Jeden z nielicznych na świecie neurocaochów. Jestem absolwentką 6-ciu kierunków studiów podyplomowych i wykładowcą na wyższych uczelniach oraz autorką książek „Otrzep kolana i biegnij”, „Mózg fabryka sukcesu”, „Teraz autentyczność”, "DNA Biznesu. Rób biznes na własnych zasadach. 19 lekcji, których nie nauczy Cię żaden uniwersytet" oraz współautorką przewodników: „Jak w 30 dni zwiększyć swoją efektywność” i „Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni” czy charytatywnego projektu „Kod życia. O tym, czego warto nauczuć się od kota”. Moją pasją jest rozwój osobisty i odkrywanie potencjału ludzkiego. Przez moje programy szkoleniowe i coachingi przeszło ponad 15 tysięcy osób, które z powodzeniem realizują swoje cele I żyją pełni spełnienia i pasji.
Paweł Jarząbek – trener STRUCTOGRAM® Training System, współtwórca Projektu Treningowego DNA w Biznesie, trener NeuroMarketingu
Jestem Trenerem STRUCTOGRAM® Training System, a także współtwórcą DNA w Biznesie. Jestem wykładowcą na 3 uczelniach i trenerem z zakresu NeuroMarketingu. Odkąd wziąłem udział w treningu STRUCTOGRAM® w 2010 r. we Włoszech jestem jego absolutnym fanem, co spowodowało, że zostałem też trenerem tej metodologii. Od 21 lat jestem trenerem biznesu, a także inwestorem giełdowym. Uczę się nieustannie na całym świecie. Wiedzę zdobywam, biorąc udział w warsztatach i treningach u najlepszych: Courtney Smith, Blair Singer, T. Harv Eker i Alex Mandossian.
Krzysztof Litwiński- nie urodziłem się zwycięzcą. Z dzieciństwa wyszedłem odarty z poczucia własnej godności i wcześnie uwierzyłem, że nic ze mnie nigdy nie będzie.
A jednak jakaś uparta iskierka gdzieś w środku nie chciała do końca się poddać. Latami mozolnie odkrywałem, czym są wewnętrzna siła i wiara w siebie. Im bardziej zaprzyjaźniałem się sam ze sobą, tym bardziej chciałem pomóc innym osiągnąć to samo.
Dziś, jako licencjonowany Certified High Performance Coach™, pomagam ludziom osiągać trwałe, ponadprzeciętne rezultaty, poczucie autentycznego spełnienia i zdrowe relacje z innymi, w oparciu o naukowo potwierdzone strategie działania ludzi sukcesu przez duże „S”.
Od lat jestem osobistym partnerem biznesowym Briana Tracy. Wcześniej pracowałem jako osobisty tłumacz m.in. Prezydenta USA G. Busha seniora i brytyjskiej Premier M. Thatcher, a potem spędziłem kilkanaście lat w zarządach amerykańskich korporacji w Europie, w tym GE i Coldwell Banker.
Mając 50 lat, z dnia na dzień straciłem wszystko i musiałem zbudować swoje życie od nowa. Największa katastrofa w moim życiu doprowadziła mnie jednak po kilku latach do przekształcenia zbankrutowanej szkółki językowej w ogólnopolską sieć innowacyjnych centrów edukacyjnych, odnoszących wyjątkowe sukcesy w szybkiej nauce języków, i do odkrycia siebie, jakiego nie znałem. W wieku 52 lat przebiegłem swój pierwszy maraton.
Mam cudowną żonę i dwie córki. Najchętniej przygarnąłbym wszystkie niechciane psy. Do zajęcia się rozwojem osobistym – moim i innych – skłoniło mnie przekonanie, które z czasem stało się moim życiowym mottem: jesteś, jaki postanawiasz być, a nie jaki się urodziłeś.
Krzysztof Herdzik - niezależny ekspert w zakresie przywództwa i innowacji.
Pomaga firmom odzyskać kontrolę w czasach bez kontroli.
Krzysztof ma ponad 18 lat doświadczenia na różnych stanowiskach zarządczych o skali globalnej. Doświadczony Dyrektor Zarządzający i CFO. Wspiera firmy w kwestiach przywództwa, zarządzania zmianą i innowacji.
W ostatnich trzech latach przeszkolił ponad 200 liderów w zakresie przywództwa, zarządzania zmianą i innowacji. Autor macierzy zaangażowania, która pomaga zarządzać biznesem jednocześnie angażując pracowników. Zgodnie z maksymą angażuj zamiast kontrolować, pomógł ponad 3 000 pracowników zwiększyć zaangażowanie i satysfakcję z pracy, a firmom zyskać ponad 20% oszczędności kosztów w związku z tym.
W 2016 roku został nagrodzony nagrodą Best Manager Award w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, którą prowadził zdobyła wyróżnienie najlepszego pracodawcy wg AON.
Aktywnie uczestniczy w wielu programach społecznych w zakresie edukacji przedsiębiorczości. Autor podcastu Lider 4.0. Absolwent Harvard Business School w dziedzinie innowacji u prof. Claytona Christensena.
Paulina Chylewska - od ponad dwudziestu lat pracuje w telewizji, zajmując się przede wszystkim tematyką sportową.
Studia telewizyjne: Igrzysk Olimpijskich, skoków narciarskich czy ostatnio piłkarskiej Ligi Mistrzów to jej drugi dom. Prowadzi koncerty, widowiska, teleturnieje, programy śniadaniowe, czy magazyny life-stylowe, a poza telewizją także konferencje, gale, kongresy i spotkania dla klientów komercyjnych. Wie, że w bezpośrednim kontakcie z widzem/publicznością mamy tylko jedną szansę, by zrobić bardzo dobre pierwsze wrażenie, dlatego też od wielu lat prowadzi szkolenia dla prezesów, dyrektorów, czy pracowników firm, którzy muszą/chcą/powinni występować przed większym audytorium.
Paulina Wilhemina Chełmowska - urodzona w Toruniu, gdzie w 2009 r. ukończyła Liceum Ogólnokształcące i podjęła studia na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Bezpośrednio po uzyskaniu tytułu magistra podjęła studia doktoranckie na tym samym wydziale.
Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała w roku 2018 na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Wybrane aspekty prawne i bioetyczne transplantacji post mortem”, napisanej pod kierunkiem dr hab. Moniki Wałachowskiej.
W latach 2016-2018 członek Komisji Prawnej Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Organizatorka konferencji naukowych, szkoleń i seminariów. Prelegentka ponad 40 konferencji naukowych o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego. W latach 2015-2017 aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Od 2018 r. radca prawny. W chwili obecnej prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego skupiającą się na obsłudze korporacyjnej przedsiębiorstw. Zainteresowania koncentrują się na szeroko pojętym prawie cywilnym i gospodarczym.
Dominika Zajączkowska - od ponad 18 lat zajmuje się komunikację i public Relations.Pracowała dla takich międzynarodowych klientów jak: ZARA, BERSKHA, STRADIVARIUS , OISHO, PULL AND BEAR, BATA, MARTINI, BACARDI, GREY GOOSE, BOMBAY SAPHIRE, MAX MARA, KADUS, KEMON, HENKEL. Współpracowała z cenionymi polskimi markami takimi jak KAZAR, RESERVED, BIŻUTERIA YES.
Tworzyła strategie PR i PERSONAL BRANDINGU- Zarządzania marką osobistą w mediach dla Brand Managerów i członków zarządów, przygotowywała do wypowiedzi medialnych, wystąpień na żywo czy prezentacji przed publicznością. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologię włoską w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach.
Mariusz Mszyca - przedsiębiorca, doradca biznesowy, wykładowca www.mariuszmszyca.pl
Absolwent studiów MBA z dyplomem Oxford Brooks University oraz kierunków studiów z zarządzania, marketingu, rachunkowości, finansów oraz negocjacji w biznesie.Ukończył cykl szkoleń Master Business Training oraz Akademię Trenera Kamili Rowińskiej oraz Business Mastery Tonego Robbinsa w USA. Jest członkiem Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu.
Współautor książki „Jak stworzyć swój pierwszy biznes” oraz autor poradnika „Jak stworzyć swój biznesplan”
Przez 14 lat pracował na etatach w różnych firmach od państwowej, przez prywatne aż po korporację międzynarodową. Przeszedł całą karierę handlowca od sprzedawcy aż po dyrektora handlowego. Od 2011 roku tworzy i rozwija z sukcesami swoją firmę produkcyjną o zasiegu europejskim. Jego zespół to 90 osób a produkty firmy trafiają do fabryk takich marek jak BMW, Audi czy Porsche.
Wspiera innych w rozwoju swoich biznesów oraz jest wykładowcą z dziedzin budowania biznesu i negocjacji.
Moduł o biznesplanie daje wiedzę i umiejętności z budowania dobrego biznesplanu w oparciu o odpowiednie przygotowanie, badanie rynku i potrzeb klientów, analizę firnansową oraz plan marketingowy. Osobiście uzyskał w ten sposób finansowanie na inwestycję wartą ponad 12 mln złotych.
Moduł o negocjacjach powie Ci w jaki sposób przygotować się do negocjacji, na co zwracać uwagę, jakich błędów unikać oraz jakie techniki i kiedy można stosować. Negocjacje są potrzebne na co dzień zarówno w życiu jak i biznesie i to jakie masz umiejętności przekłada się wprost na Twoje rezultaty.
Jest fanem żeglarstwa, narciarstwa i jazdy motocyklem. Jego najważniejsze talenty wg. testu Gallupa to osiąganie, bliskość, rywalizacja, ukierunkowanie i dyscyplina. Według struktury Struktogamu® ma równowagę kolorów co pozwala mu znaleźć wspólny język praktycznie z każdą osobą.
Wojciech Grzybowski - Trener Biznesu od ponad 20 lat, Coach, Twórca gier i narzędzi rozwojowych dla biznesu, autor programów szkoleniowych dla kadry menadżerskiej, trenerów i handlowców. Właściciel firmy szkoleniowej Business Training. Współwłaściel firmy ALEgra Twórczy Rozwój. Lider zespołu twórców produktów innowacyjnych dla rozwoju edukacji RozeGRAj dobrą LEKCJĘ. Autoryzowany partner gry “Podróż Bohatera®“. Autor wielu artykułów na łamach prasy dla biznesu, dostępne również w internecie, LinkedIN, Facebooku.
Wykształcenie: Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Kierunek ekonomia
i bankowość; Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, Kierunek zarządzanie i marketing, Absolwent austriackiej szkoły trenerów WIFI w Wiedniu; Studia coachingu w Instytucie Mukoid według licencji ACSTH w trakcie akredytacji ICF na poziomie ACC i PCC; Absolwent rocznej szkoły trenerskiej oraz posiadacz licencji na realizacje szkoleń menadżerskich Hause of Skills.
Prywatnie: Mąż i ojciec 3 dzieci, kochający rodzinne, podróże i zabawy z dziećmi, z zamiłowania żeglarz, fotograf, reżyser i monter filmowy, wielbiciel codziennego biegania. Uwielbia tworzyć filmy do prywatnego i zawodowego zastosowania. W czasie wolnym grywa w tenisa, pływa na windsurfingu i gotuje.
Piotr Cieszewski - Przez 10 lat menadżer w korporacji budowlanej Skanska. W roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Obecnie trener przywództwa, profesjonalny mówca i wykładowca m.in. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600 pracowników. Razem z pracownikami oddziału zrealizował w Polsce 70 inwestycji drogowych i mostowych - kontrakty od 1 mln do ponad 100 mln zł. Prowadzony przez Piotra Cieszewskiego oddział budownictwa drogowo- mostowego, osiągał bardzo wysokie wskaźniki w badaniach zaangażowania i satysfakcji pracowników, przeprowadzanych przez niezależny Instytut Gallupa. Maratończyk, taternik zdobywca m.in. Mount Everest. Ambasador akcji charytatywnej Szlachetna Paczka i Fundacji Ronalda McDonalda, a także członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Żonaty, tata dwóch córek :)
dr Grażyna Sipińska - politolog, doktor nauk ekonomicznych, MBA. Doświadczony menedżer i dydaktyk, skuteczny rekruter, spektakularne sukcesy w budowie nowych struktur, umiejętność rozwoju ludzi poprzez stymulowanie ich motywacji. Znaczące sukcesy na rynku ubezpieczeniowym i bankowym w Polsce, kompetencje w zarządzaniu zasobami ludzkimi we wszystkich aspektach kierowania. Doświadczenie zdobyte podczas pracy na wysokich stanowiskach kierowniczych w bankach i korporacjach finansowych spowodowało, że skuteczniej i efektywniej pracuję z ludźmi oraz szukam optymalnych narzędzi marketingowych do zarządzania oraz czynienia z pracy przyjemności, a nie tylko obowiązku. Pomaga mi w tym moje credo zaczerpnięte z Emila Ciorana (rumuński filozof): „Wszystko jest jedyne i przepada na zawsze”. Lubię też w pracy powoływać się na filozofa szkockiego Davida Huma, który zaprzeczał, że mamy wiedzę wrodzoną. Uważał ,że wiedzę zdobywa się tylko przez doświadczenie. Dlatego nie boję się działać i czasami popełniać błędy.
Obecnie Dyrektor Instytutu Zarządzania i Gospodarki Usług Turystycznych, docent, dydaktyk w Wyższej Szkole Gospodarki.
Agnieszka Walczak-Beszczyńska – od ponad 20 lat nauczyciel akademicki, przedsiębiorca, trener biznesu. Absolwentka studiów MBA oraz kierunków studiów z zakresu zarządzania i ekonomii.
Od 1999 roku jestem związana z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, gdzie obecnie pełnię funkcję prorektora ds. rozwoju i filii, zajmuję się polityką kadrową, zarządzaniem strategicznym oraz polityką cenowa. Moje obszary zainteresowań to przywództwo w środowisku biznesowym, aspekty inteligencji emocjonalnej, cechy osobowości w kontekście efektywności działania kadry kierowniczej, zarządzanie poprzez cele, budowanie zespołu i zarządzanie projektem.
dr Krzysztof Maślankowski - www.linkedin.com
Ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym giełdowymi.
Aktualnie - Dyrektor Ryzyka – Fundusz Finansowy Janvest Group, CEO Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej Kastor sp z o.o. Adiunkt w Instytucie Ekonomii WSG – specjalista w obszarze rynku finansowego, kapitałowego, wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstw.
Ponad 20 lat doświadczenia w budowie i zarządzaniu spółkami kapitałowymi wg strategii Value Based Management (sektor paliwowy, wydobywczy, mechatroniki, farmacji, lotnictwa). Doradztwo w procesach prywatyzacyjnych dla ponad kilkuset spółek kapitałowych. Trener biznesu (ponad 1000 zrealizowanych szkoleń wdrożeniowych – systemy VBM, ERP, CRM, MSR/MSSF, controlling procesów).
Wcześniej - CFO, CEO (Ekobenz Sp. z o.o., Creotech Instruments S.A., Solumus Group S.A., PHF S.A.), Przewodniczący Rad Nadzorczych/Komitetu Audytu (Lubelski Węgiel “Bogdanka” – wprowadzenie spółki na GPW, Aircraft Maintenance Services, Ares, PHF, Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego). Członek Krajowego Komitetu Standardów Rachunkowości V kadencji, doradca podatkowy, licencja Ministerstwa Finansów, kwalifikacje głównego księgowego SKwP. Absolwent UMK, SGH, ALK, WSPiZ, MBA (WSB/Franklin University Columbus Ohio).
Joanna Cieślak-Ospalska - trenerka, social media manager oraz autorka podcastu Marka Eksperta Online. Od ponad dwudziestu lat pokazuje, jak budować markę, wzmacniać wizerunek i stosować komunikację, która spójna jest z wartościami.
Prowadzi szkolenia dot. marketingu online, mediów społecznościowych oraz wystąpień publicznych. Współpracuje z firmami, fundacjami, stowarzyszeniami, osobami indywidualnymi i uczelniami. Jest wykładowczynią na studiach podyplomowych związanych z marketingiem. Autorka i prowadząca podcast Marka Eksperta Online, który dotyczy budowania marki osobistej, działań w Internecie oraz dobrej organizacji pracy. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filozofia (UMK) oraz studiów podyplomowych: Executive Marketing, a także Psychologia w biznesie.
Ewa Wilmanowicz - mówca, doradca ds. budowania reputacji, wykładowca akademicki na studiach podyplomowych, MBA i DBA. Absolwentka Universite d’ Angers i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Klubu France Pologne. Autorka książek biznesowych i artykułów naukowych z obszaru reputacji oraz wpływu. Założycielka Instytutu Reputacji Osobistej i Organizacji. Od 2015 roku członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. W obszarze reputacji wypowiada się jako ekspert w biznesowych magazynach branżowych, audycjach radiowych i programach telewizyjnych.
Bud. C, pok. C005
ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
tel. +48 52 567 00 14
e-mail: mba@byd.pl
Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera.